Naukowcy Bez Granic
Ja i mój iPod
środa, 17 maja 2006
iPod wreszcie dla audiofilów

Dla miłośników skrzypienia winyli, lania oliwy do stalowych kuleczek wewnątrz głośników i kupowania kabelków po 100USD za centymetr nastały wspaniałe czay!

Oto firma Red WIne przerabia iPoda na urządzenie audiofilskie! Oczywiście musi w tym celu wyrzucić dużo elektroniki ze środka i zastąpić własną, ale dzięki temu muzyka w formacie Apple Lossless zaczyna osiągać poziom akceptowalny na weekendowe słuchanie w samochodzie przez audiofila.

Uwaga: audiofile używają wyłącznie iPodów 4G oraz iPodów photo. iPody 1-3G oraz iPody video dają podobno obciachowy dźwięk.

środa, 19 kwietnia 2006
iPody nie służą dobru polskiej piłki

„To był inny świat, nie tak, jak dziś, kiedy piłka jest dla młodych tylko dodatkiem, bo mają iPoda, na którym można nagrać 2 tys. piosenek i robić jeszcze 2 tys. innych rzeczy.” — mówi Boniek dla Gazety w bardzo ciekawym wywiadzie

niedziela, 09 kwietnia 2006
Piraci na Madagaskar!

Ściąganie nielegalnej muzyki z internetu uważam za szkodliwe pasożytnictwo. Jakby stało się legalne, artyści przestaliby grać, bo za darmo, to można pracować w Caritasie. A poza tym dobry sprzęt do grania kosztuje.

Nie każde wymienianie się plikami mp3 jest jednak nielegalne. Ciekawie opisuje to Gazeta Wyborcza. W skrócie: jeżeli Twoja rodzina lub przyjaciele posiadają legalnie kupioną muzykę, możecie się w gronie towarzyskim dowolnie wymieniać jej kopiami. Przestępstwo zaczyna się w momencie udostępniania kopii osobom obcym.

W rezultacie koszt kupienia płyty CD można podzielić na siostrę, wujka i przyjaciół z boiska. I niech mi ktoś teraz powie, że płyty są drogie i trzeba kraść...

środa, 05 kwietnia 2006
Minął rok, hip hip hura!

Dziś mija rok od czasu, gdy rozpakowałem magiczne pudełko z iPodem. Od tego czasu pojawiło się już wiele nowych modeli, ale mój mały iPod noszony w wygodnym iSkinie w ogóle nie pokazuje oznak mijającego czasu.

Nie to co te nowe, rysujące się już w pierwszym tygodniu używania. Za moich czasów to były iPody!

środa, 29 marca 2006
iPod zagra ciszej

Najnowszy upgrade softu na iPody nano i video zawiera możliwość zmniejszenia maksymalnej głośności białego pudełeczka i zablokowania ustawień hasłem (to ostatnie dla troskliwych rodziców). Firma Apple została do tego zmuszona pozwami idiotów, którzy słuchali muzyki na maksymalnej głośności przez słuchawki wkładane do ucha i zdziwili się, że ogłuchli...

niedziela, 26 marca 2006
Ręce do góry, mam iPoda!

Wszystkim miłośnikom iPodów i nie tylko polecam rewelacyjny film o napadzie na bank "Plan doskonały" w którym Clive Owen posługuje się w przezabawny sposób iPodem, aby wywieść rasistowską policję nowojorską w pole.

poniedziałek, 06 marca 2006
Błogosławieni słuchający podcastów...

Jak już pisałem, iPody są katolickie, w przeciwieństwie do episkopalnych i innych protestanckich urządzeń opartych na WMA. Teraz nie trzeba już ufać Umbertowi Eco, który wymyślił to rozróżnienie. iPoda nano otrzymał oficjalnie od Radia Watykańskiego papież Benedykt XVI.

iPod ma wygrawerowaną na odwrocie dedykację "Dla Jego Świątobliwości Benedykta XVI" po włosku i ma wgraną ciekawą playlistę. Oprócz Mozarta, Beethovena, Chopina i Czajkowskiego są tam zapisy radiowe ostatnich dni JP2, późniejszego konklawe i radości z wyboru nowego papieża.

Radio Watykańskie promuje też w ten sposób swoje podcasty. Szkoda że polskie od sierpnia nie aktualizowane :/

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17