Naukowcy Bez Granic
Ja i mój iPod
środa, 08 lutego 2006
iCo? iCh..j!

Taką fajną stronkę znalazłem...

wtorek, 07 lutego 2006
W Krakowie rusza akcja przeciw iPodom

A dokładniej przeciw globalnej urawniłowce. Jej animatorzy chcą uczulić młodzież, jak cenna jest różnorodność ras, kolorów skóry i odtwarzaczy mp3...

Wyobraź sobie iPoda

Za donos dziękuję Tomkowi

czwartek, 26 stycznia 2006
Królestwo Niebieskie podobne jest do iPoda...

"Królestwo Boże podobne jest do iPoda, który zbudowany jest na skromności i prostocie a słuchany w cichości serca".

Takie słowa Zbawiciela mógłby zanotować św. Łukasz, gdyby słuchał pastora Sala Sberna z USA.

Coś w tym jest, zwłaszcza w kontekście tego, co Umberto Eco mówił o Apple'u.

poniedziałek, 16 stycznia 2006
Być jak Steve Jobs

W zeszłym tygodniu mogliśmy oglądać kolejny Key Note w wykonaniu Steve'a Jobsa. Kolejne gadżety były "best on the planet" i "amazing". Byłem tak oczarowany, że postanowiłem wziąć sobie do serca nauki Mistrza z Cupertino i nauczyć się mówić jak On.

Poniżej przykładowo jest moje planowane wystąpienie na Dorocznych Targach Zapałczarskich:

Witajcie!

Na początku muszę powiedzieć, że był to dla nas absolutnie rewelacyjny rok! Sprzedaliśmy całe trzy miliony zapałek ze słynnymi zabytkami na pudełku. Pozwólcie, że wam przybliżę, jaka to wielka liczba. Gdyby każdy mieszkaniec Warszawy kupił jedną naszą zapałkę, to i tak jeszcze by trochę zostało. Niewiarygodne!

Ale to nie wszystko. Nasze zapałki tak dobrze się pociera, że jest to najlepsze doznanie przy pocieraniu na Ziemi! I to nie tylko przy pocieraniu zapełek, ale przy pocieraniu w ogóle.

Tak więc nasze zapałki ze słynnymi zabytkami są wielkim sukcesem. Postanowiliśmy je więc zastąpić czymś jeszcze lepszym: zapałkami z rysunkami zwierząt afrykańskich!

tu następuje dziki szał publiczności na widok rysunku zebry

Tak proszę państwa, to właśnie one. Zapalają się tak szybko, jak normalnie... torpeda!

Ale wiemy też, jak bardzo chcecie się dzielić wspaniałymi doznaniami. Zastosowaliśmy więc nową mieszankę siarki D34RT, która jest najlepszą mieszanką na Ziemi, aby było jeszcze łatwiej dzielić się ogniem.

Zrobiliśmy też wiele innych wspaniałych rzeczy z tymi zapałkami. Pokażę wam jedną z nich. Zwróćcie uwagę na chropowatość trzonka zapałki. Niesamowicie łatwo wysuwa się z pudełka. Zobaczcie, to jak magia!

I tę niewiarygodną przyjemność oferujemy wam... w tej samej cenie co poprzednie zapałki, 4,99 za opakowanie! Można je zamawiać już dzisiaj!

publiczność dostaje spazmów z radości, część widzów już wybiega do sklepu

Tak więc mamy dla was świetne wyniki, niewiarygodną przyjemność pocierania i nowe zapałki z rysunkami zwierząt afrykańskich.

Acha, jeszcze jedno...

... mamy też nowe zapałki z rysunkami polskich drzew!

ekstaza publiczności, muszą interweniować lekarze

Z tą samą, najlepszą na Ziemi, mieszanką siarki D34RT, z takimi samymi, łatwo wysuwającymi się trzonkami i tak, w tej samej rewelacyjnej cenie 4,99 za opakowanie! Niewiarygodne!

środa, 11 stycznia 2006
Nie no, radio do iPoda?

Apple wypuścił radio do iPoda. Działa tylko na iPodach video i nano. Taka mała przystawka pozwalająca słuchać stacji radiowych i zmieniająca ekran iPoda w fajne, stare radio samochodowe.

iPod radio remote

Ogólnie ekstra i gdybym miał nowszego iPoda, to pewno bym je sobie kupił. Tylko po co było przez lata tłumaczyć, że iPody są dla ludzi, którzy nie słuchają radia, bo wolą własną muzykę od tej narzucanej dj-om przez koncerny fonograficzne? Moje komentarze do radia Griffina są cały czas aktualne.

środa, 28 grudnia 2005
Kolanko hydrauliczne do iPoda

Griffin RoadTrip może nie wygląda pięknie

Griffin RoadTrip

i kojarzy się bardziej z hydrauliką, niż nowoczesnymi technologiami, ale jest bardzo wygodnym rozbudowaniem bardzo przydatnego iTripa. Oprócz emitowania sygnału radiowego możliwego do odebrania w samochodowym radiu bez potrzeby użycia kabli, jest też samochodową ładowarką do iPoda i uchwytem umożliwiającym łatwe sterowanie białym pudełeczkiem bez odrywania wzroku od przedniej szyby...

wtorek, 13 grudnia 2005
Moherowy świt

Wszyscy, którym leży na sercu dobro i rozwój Przenajświętszej Czwartej Rzeczypospolitej niechaj solidarnie w odpowiedzi na apel Ojca Dyrektora chwycą za druty i moherowe włóczki i zrobią sobie patriotyczne wdzianko świąteczne dla swoich iPodów:

Moherowe ubranko dla iPoda

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17