Naukowcy Bez Granic
Ja i mój iPod
Kategorie: Wszystkie | Depesze z linii frontu | Gadżety | Patrzcie go! | Ściągalniki
RSS
poniedziałek, 21 sierpnia 2006
Do widzenia!

Dziękuję wszystkim, którzy z zainteresowaniem śledzili mojego bloga.

Mój iPod nadal działa bez zarzutów. Uważam jednak, że moja misja edukowania iPodowego została zakończona i to z sukcesem. W tej chwili widok białych pudełeczek na ulicach polskich miast nikogo już nie dziwi. iPodów nie trzeba już sprowadzać pokrętnymi drogami z Zachodu, lecz można kupić np. w każdym Empiku za rogiem. To oczywiście nie jest moja zasługa, ale się podczepię do "wagonu z orkiestrą", jak mówią w ojczyźnie Steve'a Jobsa.

czwartek, 20 lipca 2006
Katarynagate, iPod i etos blox.pl

Ostatnio wybuchła afera czy kataryna dostaje pieniądze od Agory za pisanie bloga. Przy okazji pojawiaj się wątek, że branie pieniędzy za blogi polityczne to skandal i korupcja, co innego za blogi typu ipod.blox.pl

Poczułem się wywołany do tablicy. Jako były już pracownik Agory ujawnię więc całą prawdę: Agora nie płaci nikomu za pisanie bloga, natomiast niektórzy pracownicy mają pisanie bloga wpisane do zadań w formie "prowadzenie dowolnie wybranego bloga w serwisie blox.pl o częstotliwości aktualizacji tylu a tylu postów miesięcznie"

Druga kwestia, to pytanie, czy Apple mi płaci. Odpowiadam: nie płaci. Dzięki temu mogę dowolnie publikować żarty z iPodów czy Steve'a Jobsa. Niedowiarkom proponuję zastanowić się, czy dział PR firmy Apple pozwoliłby mi na umieszczenie takiego podtytułu bloga...

Dlaczego wybrałem iPoda, a nie Creative Zen czy iRiver, wyjaśniłem już w pierwszym poście. Jak mi się znudzi, to go wyrzucę (żartuję iPodziku... albo nie).

PS: z prowadzenia bloga mam konkretne korzyści majątkowe, ale nie bezpośrednie: dzięki wypromowaniu własnej osoby pisuję do różnych pism lifestylowo-gadżeciarskich. Nie tylko o iPodach.

środa, 05 kwietnia 2006
Minął rok, hip hip hura!

Dziś mija rok od czasu, gdy rozpakowałem magiczne pudełko z iPodem. Od tego czasu pojawiło się już wiele nowych modeli, ale mój mały iPod noszony w wygodnym iSkinie w ogóle nie pokazuje oznak mijającego czasu.

Nie to co te nowe, rysujące się już w pierwszym tygodniu używania. Za moich czasów to były iPody!

poniedziałek, 16 stycznia 2006
Być jak Steve Jobs

W zeszłym tygodniu mogliśmy oglądać kolejny Key Note w wykonaniu Steve'a Jobsa. Kolejne gadżety były "best on the planet" i "amazing". Byłem tak oczarowany, że postanowiłem wziąć sobie do serca nauki Mistrza z Cupertino i nauczyć się mówić jak On.

Poniżej przykładowo jest moje planowane wystąpienie na Dorocznych Targach Zapałczarskich:

Witajcie!

Na początku muszę powiedzieć, że był to dla nas absolutnie rewelacyjny rok! Sprzedaliśmy całe trzy miliony zapałek ze słynnymi zabytkami na pudełku. Pozwólcie, że wam przybliżę, jaka to wielka liczba. Gdyby każdy mieszkaniec Warszawy kupił jedną naszą zapałkę, to i tak jeszcze by trochę zostało. Niewiarygodne!

Ale to nie wszystko. Nasze zapałki tak dobrze się pociera, że jest to najlepsze doznanie przy pocieraniu na Ziemi! I to nie tylko przy pocieraniu zapełek, ale przy pocieraniu w ogóle.

Tak więc nasze zapałki ze słynnymi zabytkami są wielkim sukcesem. Postanowiliśmy je więc zastąpić czymś jeszcze lepszym: zapałkami z rysunkami zwierząt afrykańskich!

tu następuje dziki szał publiczności na widok rysunku zebry

Tak proszę państwa, to właśnie one. Zapalają się tak szybko, jak normalnie... torpeda!

Ale wiemy też, jak bardzo chcecie się dzielić wspaniałymi doznaniami. Zastosowaliśmy więc nową mieszankę siarki D34RT, która jest najlepszą mieszanką na Ziemi, aby było jeszcze łatwiej dzielić się ogniem.

Zrobiliśmy też wiele innych wspaniałych rzeczy z tymi zapałkami. Pokażę wam jedną z nich. Zwróćcie uwagę na chropowatość trzonka zapałki. Niesamowicie łatwo wysuwa się z pudełka. Zobaczcie, to jak magia!

I tę niewiarygodną przyjemność oferujemy wam... w tej samej cenie co poprzednie zapałki, 4,99 za opakowanie! Można je zamawiać już dzisiaj!

publiczność dostaje spazmów z radości, część widzów już wybiega do sklepu

Tak więc mamy dla was świetne wyniki, niewiarygodną przyjemność pocierania i nowe zapałki z rysunkami zwierząt afrykańskich.

Acha, jeszcze jedno...

... mamy też nowe zapałki z rysunkami polskich drzew!

ekstaza publiczności, muszą interweniować lekarze

Z tą samą, najlepszą na Ziemi, mieszanką siarki D34RT, z takimi samymi, łatwo wysuwającymi się trzonkami i tak, w tej samej rewelacyjnej cenie 4,99 za opakowanie! Niewiarygodne!

wtorek, 06 grudnia 2005
Jak zostałem trendsetterem
Miesięcznik Logo, zima 2005/6

W najnowszym numerze czasopisma Logo obok poradników o eleganckich cygarach, wykwintnych zegarkach i modnych nartach, znalazł się mój artykuł o iPodach. Gorąco polecam!

wtorek, 29 listopada 2005
Połowa przekroczona!

Dzisiaj rano, gdy synchronizowałem iPoda z komputerem nastąpił ten moment. iTunes wyswitliły po stronie "Used" więcej GB, niż po stronie "Free".

Poczułem się dziwnie, że teraz mam już tylko z górki. Coś jak czterdzieści lat na karku...

piątek, 18 listopada 2005
IPN w ON-OFFie

Kolejna impreza z cyklu Indie Pop Night odbędzie się 26.11 w warszawskim ON-OFFie (ul. Żurawia). DJ-je z Sick Sick Individuals grywają w różnych klubach, ale zabawa zawsze jest świetna.

iPod.blox.pl rekomenduje

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5