Naukowcy Bez Granic
Ja i mój iPod
Kategorie: Wszystkie | Depesze z linii frontu | Gadżety | Patrzcie go! | Ściągalniki
RSS
poniedziałek, 17 lipca 2006
iDomino

Reklama odkrywa nowe zastosowanie iPodów

wtorek, 27 czerwca 2006
Porozmawiajmy o iPodach

Ujawniono slang iPodowy. Widać po nim niestety, że iPody wkraczają w fazę schyłkową w której fajność jest zastępowana przez symbol statusu.

poniedziałek, 22 maja 2006
Czy coś mogłoby zastąpić iPoda?

Tu napisali, że są jakieś inne odtwarzacze mp3 i niektóre nawet fajne. Bzdury ;-)

środa, 19 kwietnia 2006
iPody nie służą dobru polskiej piłki

„To był inny świat, nie tak, jak dziś, kiedy piłka jest dla młodych tylko dodatkiem, bo mają iPoda, na którym można nagrać 2 tys. piosenek i robić jeszcze 2 tys. innych rzeczy.” — mówi Boniek dla Gazety w bardzo ciekawym wywiadzie

niedziela, 09 kwietnia 2006
Piraci na Madagaskar!

Ściąganie nielegalnej muzyki z internetu uważam za szkodliwe pasożytnictwo. Jakby stało się legalne, artyści przestaliby grać, bo za darmo, to można pracować w Caritasie. A poza tym dobry sprzęt do grania kosztuje.

Nie każde wymienianie się plikami mp3 jest jednak nielegalne. Ciekawie opisuje to Gazeta Wyborcza. W skrócie: jeżeli Twoja rodzina lub przyjaciele posiadają legalnie kupioną muzykę, możecie się w gronie towarzyskim dowolnie wymieniać jej kopiami. Przestępstwo zaczyna się w momencie udostępniania kopii osobom obcym.

W rezultacie koszt kupienia płyty CD można podzielić na siostrę, wujka i przyjaciół z boiska. I niech mi ktoś teraz powie, że płyty są drogie i trzeba kraść...

niedziela, 26 marca 2006
Ręce do góry, mam iPoda!

Wszystkim miłośnikom iPodów i nie tylko polecam rewelacyjny film o napadzie na bank "Plan doskonały" w którym Clive Owen posługuje się w przezabawny sposób iPodem, aby wywieść rasistowską policję nowojorską w pole.

poniedziałek, 06 marca 2006
Błogosławieni słuchający podcastów...

Jak już pisałem, iPody są katolickie, w przeciwieństwie do episkopalnych i innych protestanckich urządzeń opartych na WMA. Teraz nie trzeba już ufać Umbertowi Eco, który wymyślił to rozróżnienie. iPoda nano otrzymał oficjalnie od Radia Watykańskiego papież Benedykt XVI.

iPod ma wygrawerowaną na odwrocie dedykację "Dla Jego Świątobliwości Benedykta XVI" po włosku i ma wgraną ciekawą playlistę. Oprócz Mozarta, Beethovena, Chopina i Czajkowskiego są tam zapisy radiowe ostatnich dni JP2, późniejszego konklawe i radości z wyboru nowego papieża.

Radio Watykańskie promuje też w ten sposób swoje podcasty. Szkoda że polskie od sierpnia nie aktualizowane :/

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6